>

تبلیغات

نگهداری از سرخ کن، نکاتی برای استفاده بهتر از سرخ کن -آکا

1394/11/12

خانه داری ، کاردستی ، هنرهای روزنگهداری و نظافت لوازم خانگی

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد نگهداری از سرخ کن را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: دستگاه سرخ کن یکی از لوازم خانگی هایی است که باید در نگهداری و تمیز کردن آن دقت زیادی داشت. در این مطلب نکاتی برای استفاده بهتر از سرخ را برای شما قرار داده ایم. با ما همراه شوید.

نگهداری از سرخ کن,نگهداری سرخ کن,نگهداری روغن سرخ کن

نگهداری از سرخ کن، نکاتی برای استفاده بهتر از سرخ کن

نگهداری از سرخ کن,نگهداری سرخ کن,نگهداری روغن سرخ کن,نکاتی مهم در استفاده از سرخ کن,استفاده از سرخ کن,تمیز کردن سرخ کن,نکات نگهداری از سرخ کن,نکات تمیز کردن سرخ کن,شستشوی دستگاه سرخ کن

نگهداری سرخ کن

برای شست وشو و تمیز کردن دستگاه سرخ کن نیز توجه داشته باشید ظرف روغن دستگاه مزبور، متحرک باشد، زیرا در این حالت امکان شست وشو و نظافت آن آسان تر می شود.   1 - روغن سرخ کردنی بخرید
بهترین روغن برای استفاده از این دستگاه، روغن های مخصوص سرخ کردن است. البته به یاد داشته باشید، هیچ گاه برای صرفه جویی دو نوع روغن را با هم مخلوط نکنید. در حین کار با سرخ کن شاید برخی مواقع با اینکه روغن به اندازه کافی ریخته اید باز هم روغن سرریز شده یا کف کند. علت این امر می تواند وجود مواد غذایی آب دار یا نمک زدن به مواد غذایی پیش از سرخ کردن باشد.

2 - مواد یخ زده را داخل سرخ کن نیندازید
آکاایران: با توجه به اینکه قرار دادن مواد یخ زده در روغن داغ، موجب کاهش دمای روغن و تغییر در زمان پخت می شود، بهترین راه این است که نه تنها برای محافظت از دستگاه سرخ کن، بلکه به دلیل سالم تر بودن این روش، مواد غذایی یخ زده را داخل روغن داغ قرار ندهید و آنها را از قبل در آب گرم قرار داده یا چند ساعت قبل از پخت وپز از فریزر بیرون بگذارید. با این حال، باز به دنبال مدل سرخ کنی باشید که بخش حرارتی آن بتواند دمای روغن را پس از ورود ماده یخ زده به آن به سرعت بالا ببرد.

3 - در شست وشوی سرخ کن نهایت دقت را به خرج دهید
برای شست وشو و تمیز کردن دستگاه سرخ کن نیز توجه داشته باشید ظرف روغن دستگاه مزبور، متحرک باشد، زیرا در این حالت امکان شست وشو و نظافت آن آسان تر می شود. در ضمن یکی از اجزای سرخ کن فیلتر آن است که کاربرد آن جلوگیری از پخش بخار و بوی غذا می باشد. این فیلتر کربنی نباید با آب تماس پیدا کند، زیرا باعث از بین رفتن خاصیت کربنی آن می شود. از این رو، توصیه می شود هنگام شست وشوی دستگاه، آن را از داخل در سرخ کن بیرون آورده و بعد دستگاه را بشویید.

گردآوری: بخش خانه داری اکاایران

نگهداری از سرخ کن، نکاتی برای استفاده بهتر از سرخ کن

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی