>

تبلیغات

دکوراسیون خانه های کوچک: منزل 70 متری سحر و محسن!

فضاهای مسکونی: دکوراسیون خانه کوچک و ۷۰ متری در نیاوران ساکنانی با ذوق و ساده پسند دارد. سحر احمدی و محسن عمرالعلایی با فکر و اندیشه هایی که برای ایجاد منزل آرام و دلچسب و طبیعتا زیبا داشته اند، فضایی به سبک تلفیقی برای گذراندن ساعات زندگی خوش کنار هم خلق کرده اند. با ما همراه باشید:

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

تور خانه سحر و محسن در یک نگاهتعداد افراد ساکن: ۲ نفرشغل خانم خانه: مهندس آی تی/ شغل همسر: مهندس عمرانموقعیت شهر: تهران/ محله: نیاورانمتراژ فضا: ۷۰ مترسال ساخت: ۱۳۸۲طبقه: اولملک شخصیتعداد اتاق خواب: ۲ خوابهتعداد سرویس بهداشتی: یک حمام و یک دستشوییسبک دکوراسیون: تلفیقیرنگ های غالب: سفید، طوسی و آجریویژگی برجسته طراحی: دکوراسیون خیلی شلوغ نیست، آرامش در خانهطراح: سحر احمدیمدت زمان طراحی داخلی: ۶ ماهنوسازی شدههزینه دکوراسیون: ۶۰ میلیون جهیزیه، ۲۰ میلیون نوسازیعکس و فیلم: : شیما خراسانی 

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

سبک دکوراسیون تلفیقی: ترکیب رنگی آجری و کرم، و دلیل استفاده از چوب از زبان سحر

در انتخاب رنگ ترجیح بر این بود که روشن ترین حالت ممکن رنگ را انتخاب کنیم، زیرا مطمئن بودم که خانه را دلبازتر می کند. استفاده از آجر در دیوار اضافه شده تلفیقی از سنت و مدرنیته بود. این عنصر الحاقی را سعی داشتیم جزیی از دکوراسیون باشد نه اینکه تنها حالت دیوار داشته باشد. به همین دلیل از یک طرف قسمت فرو رفته و باکس مانندی دارد که مانند طاقچه عمل می کند.

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

تاکید داشتم چوب طبیعی و زنده را در دکوراسیون خانه استفاده کنم و MDF نباشد. تا با توجه به اینکه فرهنگ آپارتمان نشینی رواج پیدا کرده، بتوان فضای طبیعی را در داخل خانه هم حفظ کرد. حتی یک چوب یکدست و جنگلی در خانه دارم. ترجیح من در طراحی داخلی خانه سادگی بود و اینکه دیوار یکدست باشد و تضاد با استفاده از متریال های مختلف بوجود آید. سفید رنگ سادگی است.

ملاک من در طراحی دکوراسیون داخلی سادگی و احساس آرامش است. فرش دستبافت روح زیادی دارد. چون با هنر دست بافته شده و برای هر تار و پودش زحمت کشیده شده است. من با وسایل ارتباط برقرار می کنم و صرفا یک شیء بی جان در خانه نیستند. 

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

فضای مورد علاقه من: دیوار آجری

من بخش طراحی شده با آجر را دوست دارم گه گیاهان خانگی هم کنار آن قرار گرفته اند. کتابخانه در دکوراسیون اتاق کار هم مورد علاقه ام است.

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

وسایل و مبلمان خانه ام را از فروشگاه های مختلف تهران تهیه کرده ام

مبلمان و وسایل چوبی در دکوراسیون خانه من از فروشگاه نشیمن و نمایندگی تهران آنها یعنی فروشگاه دی دریم در خیابان قیطریه تهیه شده و جنس چوب آنها از راش و گردو است. جمع هزینه های سرویس چوب ۲۴.۶ میلیون تومان شده است:

مبل آجری: ۲ میلیون تومانکاناپه بزرگ ۳.۵ میلیون تومانمیز جلو مبلی ۱.۹ میلیون تومانمیز ناهارخوری ۵ میلیون تومان

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

چهارپایه ۲۹۵ هزار تومانمیز تلویزیون ۱.۲ میلیون تومان

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

کوسن، ظروف آشپزخانه چوبی، سرویس ظروف دم دستی، روتختی، کوسن و رانر از محصولات برند ایکیا در ترکیهظروف چوبی و شیشه ای مخصوص نمک و فلفل، لوازم و ظروف دکوری از محصولات فروشگاه اکسیر در خیابان ولیعصر

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

برخی لوازم دکوری مانند لوازم روی میز پذیرایی از محصولات گونا گالری شعبه پاساژ ولنجک و شعبه دوم در بازار مبل شماره ۳تعدادی لوازم دکوری از محصولات فروشگاه زییین در مجتمع تجاری پالادیوم

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

بشقاب سرامیکی روی دیوار از برند در کارگاه محصولات خانم کاشانیلوازم آشپزخانه با استفاده روزمره از برند ترامونتینا در خیابان جردن و فروشگاهی در خیابان دولتلوازم خانگی برقی از برند بوش

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

کارهای خدماتی و تاسیساتی را به چه اهالی فنی سپردید؟

تعویض پنجره توسط شرکت سیندژ انجام شد که هزینه ای حدود ۵ میلیون تومان داشت. دیوار آجری را شرکت تابان انجام داد و با متر مربعی ۵۰ هزار تومان حدود ۶۰۰ هزار تومان  هزینه برداشت. کتابخانه را خودمان طراحی کردیم.

یک کابینت برای گاز رومیزی به دکوراسیون آشپزخانه اضافه شد که ۲.۵ میلیون تومان هزینه داشت و قیمت تمام شده کمد دیواری هم ۲.۵ میلیون تومان بود.

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

توصیه و تجربه هایی برای دکوراسیون منزل، سحر: تنوع را با احتیاط به کار ببرید.

اگر تنوع وسایل در دکوراسیون خانه بسیار و حتی خاص هم باشد، باعث می شود زیبایی آنها کمتر به چشم بیاید. استفاده از رنگ های شاد، متریال طبیعی بسیار مهم و تاثیرگذار است و باعث می شود دکوراسیون خانه تکراری نباشد. من با حضور چوب طبیعی در خانه احساس می کنم در اطرافم موجود زنده است.

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

نقش موثر گیاهان در آپارتمان های امروزی

استفاده از گیاهان با توجه به سبک آپارتمان نشینی ضروری است. در خانه ای که ویو و منظره طبیعت و یا حتی تراس و بالکن نداریم، حضور گیاهان خانگی تاثیرگذار است.

شفلرا: در نور غیرمستقیم بهتر رشد می کند. مقاوم به سایه است ولی ترجیح به نگهداری آن کنار پنجره است.بنت قنسول: گیاه حساسی است و مراقبت زیادی می خواهد. نور غیر مستقیم و کافی نیاز دارد و برگ های آن ریزش می کند. آبیاری خوب و کافی و خاک همیشه مرطوب می خواهد.آلوئه ورا: خاصیت جذب گازهای سمی را دارد. مقاوم بوده و آبیاری کمی نیاز دارد.

برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری گیاهان بخوانید: گیاهان آپارتمانی خانه الهام و رازهای شادابی آنها

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

دکوراسیون غذاخوری چوبی خانه سحر

میز و صندلی ناهارخوری در کنار آشپزخانه فضای مناسب برای صرف غذا و گپ و گفت به وجود آورده است. حضور چوب در این فضا نیز خود نمایی می کند. چوب در کنار رنگ کرم و طوسی نشیمن صندلی های ناهار خوری ترکیب رنگی زیبایی را نشان می دهد. اپن آشپزخانه با کابینت های به رنگ کرم و قهوه ای کاملا با رنگ چوب مبلمان و وسایل هماهنگ است.

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

دکوراسیون اتاق خواب ساده و صمیمی

در دکوراسیون اتاق خواب حضور چوب زنده به خوبی حس می شود. سرویس خواب شامل تخت خواب، میز آرایش و میز کنار تختی از چوب راش و گردو ساخته شده است روتختی با طرح گل دار در ترکیب با چوب تصویر خوبی بوجود آورده است و رنگ قرمز شادابی و زنده بودن فضا را برجسته تر می کند.

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

دکوراسیون نشیمن از نشیمن!

در دکوراسیون نشیمن همه گفته ها در مورد ویژگی های کلی خانه فضا را دلنشین تر کرده است. فرش دستبافت با رنگ قرمز و کرم، مبل تک نقره با رنگ قرمز و کوسن های کرم رنگ، کاناپه دو نفره طوسی و کرم در کنار میز جلو مبلی از اجزای اصلی این فضا هستند. لوازم دکوری سنتی در ترکیب با مبلمان راحتی مدرن، سبک دکوراسیون تلفیقی را حفظ کرده است. دیوار آجری سفید که حکم جدا کننده را دارد آینه و شمعدان ساده و زیبایی را به نمایش گذاشته است.

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

از حضور گیاهان خانگی و حضور رنگ سبز در فضا غافل نشوید. عنصر ساده و البته تکمیل کننده دکوراسیون خانه پرده هایی است که با پارچه های ساده، آرامش و نور را وارد خانه می کنند.

خانه ای با طعم آرامشتصویر شیما خراسانی

دکوراسیون فضای دنج پر نور مطالعه و کار

همانطور که سحر در توضیحات خود گفت، دیوار آجری جدا کننده دکوراسیون نشیمن دو شخصیتی است! هویت متفاوت این دیوار در بخش اتاق کار و مطالعه به شکل کتابخانه خود را نشان می دهد. قفسه های عمیق با جای دادن کتاب های متنوع حس خوب حضور کاغذ را به فضا اضافه کرده است و فضایی دنجی بوجود آورده که در نور کامل و کنار پنجره سرتاسری شما را ترغیب می کند که به سراغ یکی از کتابها بروید و ساعت ها غرق در مطالعه و نور شوید.

در ویدئوی زیر می توانید کلیت فضا و طراحی دکوراسیون خانه سحر و محسن در نیاوران را ببینید. خانه ای گرم و دلچسب که حضور چوب و رنگ حرف اول را می زند.

برای دیدن تصاویر بیشتر این خانه به پروفایل عکاس سری بزنید. اگر مایلید خانه زیبا با دکوراسیون طراحی شده خود را در بخش تورهای خانه گردی چیدانه به مخاطبان معرفی کنید، نمونه عکس فضاهای منزل خود را به تلگرام ۰۹۳۸۸۵۴۷۱۴۰ ارسال کنید.

 نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: شیما خراسانی | تحریریه چیدانه

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی