>

تبلیغات

واکنش رئیس سیا به اظهارات ترامپ

به دنبال جنجال های مربوط به گزارش منتشر شده از سوی دستگاه های اطلاعاتی آمریکا در مورد پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و کمک به پیروزی ترامپ در این انتخابات، رییس جمهوری منتخب این کشور در یک پیام توئیتری، انتشار این گزارش را خلاف قانون، اخلاق و توطئه ای از سوی دستگاه های اطلاعاتی آمریکا علیه خود دانست و نحوه عملکرد این دستگاه ها را به دوران آلمان نازی تشبیه کرد.

جیمز برنان رییس فعلی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا روز سه شنبه در گفت و گو با نشریه وال استریت ژورنال به این سخنان ترامپ واکنش نشان داد و آن ها را تند و زننده توصیف کرد.

برنان خطاب به رییس جمهوری منتخب آمریکا که از روز جمعه رسما وارد کاخ سفید خواهد شد، گفت: بهتر است این حرف ها را به خانواده های آن مامور(کشته شده) سیا که نام آن ها برای همیشه بر روی دیوارهای افتخار این سازمان ماندگار خواهد شد، بگویید و به آن ها اعلام کنید که عزیزانشان مثل نازی ها هستند.

رییس سیا در ادامه این اظهارات ترامپ را اهانت به مامورانی خواند که با به خطر انداختن جان خود به کشورشان خدمت می کنند و افزود که او تا ابد از اعتبار و شخصیت این ماموران حمایت خواهد کرد.

برنان در عین حال این اتهام ترامپ که او گزارش سیا را که توسط یک مامور اطلاعاتی انگلیس تهیه شده بود، در اختیار رسانه ها گذاشته است، رد کرد.

52311

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی