>

تبلیغات

افزایش غیرمنتظره ارزش پوند

به گزارش ایرنا، ارزش پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا بعد از ظهر سه شنبه با 3 درصد افزایش به 1.2392 دلار رسید که بالاترین میزان افزایش برای این واحد ارزی در طی یک روز، در هشت سال گذشته شمرده می شود.
ارزش پوند در برابر یورو نیز روز سه شنبه به یکباره روند افزایشی یافت و با 1.98 درصد افزایش در مقابل 1.1573 یورو معامله شد.
پوند انگلیس روز دوشنبه گذشته در بازار مبادلات ارزی لندن، در برابر دلار آمریکا، در مقابل1.2069 دلار معامله شده بود که پایین ترین حد در طی سه ماه گذشته شمرده می شد.
پوند همچنین روز دوشنبه گذشته در مقابل 1.1395 یورو معامله شد که پایین ترین حد در طی دو ماه گذشته بشمار می آمد.
به گفته دلالان ارز، پوند انگلیس عصر روز سه شنبه یکی از بهترین روزهایش را از سال 1998 میلادی پشت سر گذاشت.
این در حالی است که از زمان برگزاری همه پرسی 23 ژوئن 2016 میلادی که منجر به رای انگلیسی ها به برگزیت شد، ارزش پوند در برابر دلار آمریکا 20 درصد کاهش داشته است.
هر چند ارزش شاخص سهام فوتسی 100 لندن روز سه شنبه برخلاف پوند روند نزولی داشت.
ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن که در آن در هر روز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز سه شنبه با کاهش 1.46 درصدی مواجه شد.
شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن، با 106 واحد کاهش، به 7 هزار 220 واحد رسید که یک رکورد شمرده می شود.
'ترزا می' نخست وزیر محافظه کار انگلیس روز سه شنبه در جریان سخنرانی اش با بیان اینکه دولتش برای برگزیت دارای برنامه هست، بر خروج کامل از اتحادیه اروپا که دربرگیرنده خارج شدن از بازار واحد اروپایی و اتحادیه گمرکی اروپا است، تصریح کرد.
'ترزا می' در جریان سخنرانی 45 دقیقه ای خود در 'لانکاستر هاوس' با اشاره به جایگاه انگلیس و رای مردم کشورش به برگزیت در همه پرسی 23 ژوئن 2016 میلادی، گفت بریتانیا به دنبال تقویت مرزهایش، کنترل نرخ مهاجران و نیز آماده خروج از اتحادیه اروپا است.
در همه‌پرسی 23 ژوئن ( سوم تیرماه ) 51.9 درصد مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا و 48.1درصد آنها به ماندن در این اتحادیه رأی دادند.
نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرده است که قصد دارد ماده 50 پیمان لیسبون را تا پیش از پایان مارس 2017 (11 فروردین) فعال سازد که این مساله آغازگر روند مذاکرات درباره خروج انگلیس از این اتحادیه خواهد بود.
اروپام*4**1552/انتشاردهنده: قاسم شریعتی

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی