>

تبلیغات

جذب 41 هزار نفر در کلاس های سواد آموزی آذربایجان غربی

به گزارش ایرنا فریدون سیدمصطفوی روز سه شنبه در جلسه پشتیبانی سواد آموزی آذربایجان غربی افزود: تا پایان سال 90 حدود 43 هزار نفر جمعیت بی‌سواد در بین والدین دانش آموزان استان شناسایی شده بود که این رقم با پالایش های انجام شده و پوشش افراد در کلاس های سواد آموزی به 14 هزار نفر رسیده است.
وی اضافه کرد: 800 مدرسه برای آموزش اولیای بی‌سواد دانش آموزان استان پیش‌بینی شده که با همکاری مدیران مدارس در حال اجرای این طرح هستیم.
وی با اشاره به راه اندازی 30 مرکز یادگیری محلی در آذربایجان غربی اظهار کرد: در دولت یازدهم این طرح دوباره بعد از هشت سال احیا شد و دولت نیز از آن حمایت مالی می‌کند.
وی با بیان اینکه در مراکز یادگیری علاوه بر آموزش خواندن و نوشتن به علاقه‌مندان، مهارت‌های زندگی، شغلی و شهروندی آموزش داده می شود، بیان کرد: آذربایجان‌غربی در زمینه تعداد مرکز در قالب این طرح رتبه دوم کشوری را دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در حوزه سوادآموزی با 13 دستگاه اجرایی تفاهم نامه همکاری منعقد شده است، خواستار همکاری بیش از پیش دستگاههای اجرایی در این خصوص شد.
هوشنگ عطاپور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه به روز رسانی و شفاف سازی آمار و اطلاعات افراد بی سواد را مهم عنوان کرد.
وی خواستار تعامل بیش از پیش دستگاه های اجرایی با آموزش و پرورش شد و اضافه کرد: سوادآموزی تنها وظیفه آموزش و پرورش نیست بلکه تمامی دستگاه های اجرایی در این خصوص مسئول هستند.
به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام مسئولان سوادآموزی استان آذربایجان غربی 93.17 درصد مردم استان از نعمت سواد برخوردار هستند.
بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده تا در طی یک برنامه پنج ساله بیسوادی در استان در بین گروه سنی 10 تا 40 سال ریشه کن شود.
7125/2093 **خبرنگار : طاهره نوید آرین ** انتشار دهنده: صابر چهرقانی

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی