>

تبلیغات

افزایش کمی و کیفی مقالات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی/ سهم 20درصدی در تولیدعلم

به گزارش ایرنا ابراهیم واشقانی فراهانی روز سه شنبه در جریان افتتاح مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد:در سال 1393 این دانشگاه از منظر انتشار مقالات علمی در نشریات بین المللی در رتبه 800 جهانی قرار داشت ولی در سال 1395 رتبه این دانشگاه به 158رسیده است که این نشان از پیشتازی و حرکت شتابان این دانشگاه به سمت تولید علم است.
وی در ادامه گفت:خوشبختانه شیب تولید مقالات علمی در این دانشگاه که تا چند سال پیش منفی بود هم اکنون شیب آن از متوسط کشوری بیشتر است و این موفقیتی بزرگ است.
وی ماموریت اصلی دانشگاه را تولید علم و شکوفایی اقتصادی هر کشوری بیان کرد و افزود:بر اساس مستندات علمی ، دانشگاه آزاد اسلامی یکی از موفق های دانشگاههای کشور است و در زمینه تولید علم و شکوفایی اقتصادی کشور پیشتاز است و ضمن آنکه هیچ گونه وابستگی مالی و اعتباری به دولت ندارد در هر دو زمینه ماموریت تعریف شده (تولید علم و شکوفایی اقتصادی) موفق بوده است.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تنها انتشار مقالات علمی به معنای تولید علم نیست افزود: تولید علم باید با تجاری سازی ، ثبت اختراع و فروش دانش فنی همراه باید باشد تا معنای واقعی تولید علم قابل درک باشد.
واشقانی فراهانی به نقش این دانشگاه به عنوان محور اصلی اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز که نمادی از تعامل صنعت و دانشگاه محسوب می شود به معنای تقویت اقتصاد مقاومتی است.
وی گفت: هم اکنون 107مرکز رشد و فناوری در واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی در سراسر کشور با زیر پوشش بردن یک هزار واحد و شرکت دانش بنیان راه اندازی شده است که خروجی های این مراکز رشد ، توسعه صنعت و فناوری های نوین که تجاری سازی نیز خواهند شد می باشد.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با برنامه ریزی انجام شده تعداد مراکز رشد واحدهای فناوری در این دانشگاه تاپایان سال 1395به 107مرکز خواهد رسید.
وی بر تجاری سازی یافته های پژوهشی و علمی دانشگاه با هدف توسعه علم تاکید کرد.

* صندوق حمایت از پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی می شود
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از تاسیس صندوق حمایت از پژوهش و فناوری در این دانشگاه خبا هدف تامین نیازهای پژوهشگران و مخترعان خبر داد.
وی گفت:سرمایه اولیه این صندوق 50میلیارد ریال است ولی به تدریج سرمایه آن با توسعه طرح های پژوهشی و علمی افزایش خواهد یافت.
وی همچنین از تدارک برگزاری جشنواره حمایت از اختراعات و ابتکارات این داشگاه با همکاری بنیاد ملی نخبگان خبر داد و گفت: کارهای اولیه برگزاری این جشنواره در حال انجام است.

* تحقیق و پژوهش در باره ریزگردها و روش های مقابله با آن
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل کنسرسیومی در این دانشگاه متشکل از چند شرکت دانش بنیان برای تحقیق و پژوهش در باره پدیده ریزگردها و روش های مقابله با آن خبر داد و گفت: در این زمینه تفاهم نامه ای همکاری علمی با سازمان حفاظت محیط زیست کشور منعقد شده است.
وی با بیان اینکه استان خوزستان سالهاست با پدیده ریزگردها رو به رو است و کار خاصی برای مهار این پدیده که زندگی مردم را تحت الشعاع قرار داده است انجام نشده است ابراز امیدواری کرد با پایان این مطالعه جامع و پیشنهاد راهکارهای اجرایی گام های عملی برای مقابله با پدیده ریزگردها با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و سایر دستگاههای اجرایی برداشته شود.
به گزارش ایرنا معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به خوزستان مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه واحد اهواز را افتتاح کرد.
6065/6068
خبرنگار:محمدرضا بنوره-انتشار:محمدعلی فریدپناه

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی