>

تبلیغات

عرضه چای کهنه و فاسد به بازار چقدر صحت دارد؟

پرینت ایمیل توضیحات منتشر شده در سه شنبه, 28 دی 1395 22:11

Teaرئیس اتحادیه چایکاران گفت: تصمیم کار آمدی برای چای های سنواتی هنوز اتخاذ نشده و همچنان در فصل برداشت شاهد خروج غیر قانونی چای های سنواتی و بسته بندی مجدد آن‌ها هستیم .

نت شهر: محمد ولی روزبهان رئیس سازمان چای با اشاره به اینکه 50 هزار تن چای سنواتی در انبارهاباقی مانده است،  اظهار داشت: این حجم از چای سنواتی مربوط به دهه 70 است.

وی با اشاره به اینکه چای های سنواتی تحت هیچ عنوانی توسط افراد سود جو از انبارها خارج نشده است، افزود: در سال جاری تنها بخشی از چای های سنواتی موجود در  انبارهای تهران از طریق مزایده و نظارت دستگاه های دولتی برای صادرات عرضه شد.

روزبهان ادامه داد: چای های سنواتی از مبادی گمرکی با پلمپی که در مبدا انجام می شود، برای مصارف صنعتی به بازارهای هدف صادر شده و از این حیث جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

رئیس سازمان چای با بیان اینکه از سال 89 تمامی چای تولیدی کشور به فروش رسیده است، اظهار داشت: این چای های سنواتی مربوط به سال های 79 تا 88 است که هم اکنون براساس مصوبه و سایت بانک ملی به مزایده گذاشته شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تمامی چای های سنواتی به طور یک‌جا تعیین و تکلیف نمی شوند، تصریح کرد: عرضه 50 هزار تن چای سنواتی، تولید داخل را تحت شعاع خود قرار می دهد و برای آنکه این امر کمترین اثر را بر بازار داشته باشد ازصادرات عمده آن خودداری می کنیم.

بخش اعظم چای های سنواتی در انبارها باقی است

همچنین ایرج هوسمی رئیس اتحادیه چایکاران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی، گفت: براساس مصوبه مجلس چای های سنواتی غیر قابل مصرف هستند، از این رو باید تبدیل به کمپوست شوند و یا برای مصارف صنعتی از کشور خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظم چای های سنواتی در انبارها باقی است، افزود:  تصمیم کار آمدی برای چای های سنواتی هنوز اتخاذ نشده و همچنان در فصل برداشت شاهد خروج غیر قانونی چای های سنواتی و بسته بندی مجدد آن‌ها هستیم که این امر کیفیت چای ایرانی را خدشه‌دار می کند.

هوسمی با تاکید بر ضرورت تصمیم گیری هر چه سریع تر در خصوص چای های سنواتی، بیان کرد: با وجود آنکه ده سالی است که از عمر این چای ها می گذرد اما به سبب قیمت تعیین شده بالا در مزایده و نبود مشتری این چای ها همچنان در انبارها باقی مانده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن دیدگاه

نظراتی که به تعمیق بحث کمک می کند، در معرض ملاحظه و قضاوت دیگران قرار می گیرند. نظراتی که حاوی توهین، افترا و تهمت به دیگران باشد، منتشر نخواهد شد. لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی