>

تبلیغات

"کریس متزن"، خالق بسیاری از 

"کریس متزن"، خالق بسیاری از بازی‌های شرکت Blizzard بازنشسته می‌شود

chris metzen

"کریس متزن" (Chris Metzen)، داستان‌پرداز و تولیدکننده‌ی بسیاری از بازی‌های شرکت Blizzard Entertainment بازنشسته می‌شود. به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از GameSpot، این خبر در فروم رسمی شرکت Blizzard قرار گرفته است. متزن برای 21 سال در این شرکت حضور داشته و بر روی سری بازی‌های Warcraft و StarCraft و Diablo کار کرده است. مترن در این پست بر روی کلمه‌ی "بازنشستگی" تاکید کرده است زیرا او قصد ندارد به شرکت دیگری برود و با پروژه‌های جدیدی را شروع کند.

متزن در سال 1994 بر روی بخش هنری و مستندسازی بازی Warcraft: Orcs and Humans کار کرد. او در سال 1995 در ادامه‌ی این بازی یعنی Warcraft II: Tides of Darkness نقش نویسنده را داشت. او یکی از سازندگان جهان فانتزی بازی نقش‌آفرینی Diablo بود. بدون هیچ نشانی از توقف در کار، متزن در سال 1998 طراح ارشد بازی استراتژی StarCraft شد. متزن همچنین بر روی داستان و بخش هنری بازی Diablo II که در سال 2000 عرضه شد کار کرد.

در سال 2002، او کارگردان بازی Warcraft III: Reign of Chaos شد، جایی که او در داستان‌نویسی بازی نیز نقش داشت. او بعدا در سال 2004 در تولید بازی بسیار موفق World of Warcraft همکاری کرد. اخیرا نیز متزن کارگردانی بازی شوتر آن‌لاین Overwatch را برعهده داشته است.

نقش متزن از تولید بازی‌ها هم فراتر می‌رود. او صداپیشگی بسیاری از شخصیت‌ها در بازی‌های Blizzard را ایفا می‌کرد. این شخصیت‌ها شامل Thrall و Varian در سری Warcraft، تفنگدارن در سری StarCraft، شخصیت Skeleton King در بازی Diablo و نهایتا Bastion در عنوان Overwatch است. هنوز معلوم نیست که آیا او به صداپیشگی شخصیت‌ها در دنباله‌ی این سری بازی‌ها ادامه خواهد داد. متزن هم‌چنین در فیلم Warcraft نقش نویسنده را برعهده داشت.

متزن تنها شخص مهمی نیست که امسال Blizzard را ترک می‌کند. کارگردان Diablo 3، "جاش ماسکویرا" (Josh Mosqueira)، در ماه ژوئیه جدایی خود از Blizzard را برای دنبال کردن فرصت‌های دیگر اعلام کرد. پیش‌تر نیز "جی ویلسون" (Jay Wilson) کارگردان قبلی Diablo 3 از این شرکت جدا شده بود.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی