>

تبلیغات

واکسن آنفولانزا را چه کسانی و چه زمانی باید تزریق کرد ؟! -آکا

,چه افرادی نباید واکسن انفولانزا بزنن,چه کسانی واکسن انفولانزا بزنن,زمان تزریق واکسن انفولانزا,[categoriy] واکسن آنفولانزا را چه کسانی و چه زمانی باید تزریق کرد ؟

واکسن آنفولانزا را چه کسانی و چه زمانی باید تزریق کرد ؟! -آکاچه افرادی نباید واکسن انفولانزا بزنن,چه کسانی واکسن انفولانزا بزنن,زمان تزریق واکسن انفولانزا,واکسن انفولانزا,پزشکی و سلامتی

آکاایران: واکسن آنفولانزا را چه کسانی و چه زمانی باید تزریق کرد ؟!

 واکسن آنفلوانزا برای تقویت سیستم ایمنی گروه های خاصی ذکر شده است تا در صورت ابتلا به برخی ویروس های آنفلوآنزا، سیستم ایمنی قادر به مقابله با آنها باشد.این گروه ها عبارتند از…

چه کسانی باید واکسن آنفلوانزا تزریق کنند؟

به گزارش آکاایران: محمدرضا دری دبیر انجمن داروسازان تهران در خصوص تزریق واکسن آنفلوانزا، عنوان کرد:

-کودکان -افراد بالای ۶۵ سال  -افراد مبتلا به بیماری های آسم و آلرژی  -بیماران  مبتلایان به ناراحتی های قلبی

مخاطبین اصلی تزریق واکسن آنفلوآنزا هستند.

وی بروز برخی ویروس های آنفلوانزا را در افراد ذکر شده خطرناک دانست و گفت: واکسن آنفلوانزا برای تقویت سیستم ایمنی در گروه های ذکر شده است تا در صورت ابتلا به برخی سوش های (ویروس های) آنفلوآنزا، سیستم ایمنی قادر به مقابله با آنها باشد.

آیا با تزریق واکسن آنفلوانزا بدن در برابر تمام ویروس های سرماخوردگی و آنفلوآنزا مقاوم می شود؟

وی در ادامه تفکر رایج در جامعه مبنی بر اینکه با تزریق واکسن آنفلوانزا بدن در برابر تمام ویروس های سرماخوردگی و آنفلوآنزا مقاوم می شود را غلط برشمرد و بیان کرد: واکسن های موجود تنها در مواردی که سیستم ایمنی فرد به دلیل بیماری و یا سن قادر به مقابله با ویروس های خطرناک بیماری نباشد، مفید است.

چه زمانی باید واکسن آنفلوانزا را تزریق کرد؟

پیش از شروع فصل سرما و در شرایط سلامت کامل فرد. برای کاهش عوارض ناشی از این واکسن، تزریق آن در شرایط سلامت کامل فرد توصیه می شود هرچند که مصرف آن در حین سرماخوردگی نیز منعی ندارد.

به دلیل ایمنی های ناپایدار واکسن آنفلوآنزا حداکثر تا یکسال پس از تزریق آن، باید آن را  سالیانه تکرار کرد.

کدام برند واکسن آنفلوآنزا  برای مصرف ایمن و بی خطر است؟

تمام برندهای موجود در بازار کاملاً معتبر بوده و مورد تائید کارشناسان خبره سازمان غذا و دارو هستند.تزریق این واکسن برای جلوگیری از سرماخوردگی و در افراد عادی تأثیر خاصی نداشته بلکه برای طیف خاصی از آنفلوآنزاها بوده و در کودکان، بیماران و افراد بالای ۶۵ سال بیشتر توصیه می شود.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی