>

تبلیغات

فرمانده کرج: گفتمان ایثار و شهادت رمز پیروزی انقلاب اسلامی است

به گزارش ایرنا، از فرمانداری ویژه کرج، محمد تقی ایرانی روز سه شنبه در نشست کارگروه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با موضوع هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزارشد، افزود: گرامیداشت دفاع مقدس، به معنای ارج نهادن به آرمان های والایی است که ملت شریف ایران ، در نخستین سالهای استقرار نظام جمهوری اسلامی، با وفاداری برای حفظ ارزش های انقلاب، با ایثار و از خودگذشتکی در مقابل دشمن ایستادند و از این آرمان ها دفاع کردند.
وی ادامه داد:ملت ما روزهای دشواری را در طول این سی و هفت سال پشت سر گذاشته است که تمامی این سختی ها با پشتوانه رهنمودهای امام و رهبری، فداکاری و ایثار شهدا و ایثارگران و حمایت ملت شریف ایران پشت سر گذاشته شده تا نهال نوپای انقلاب اسلامی در سال 57 ، امروز به درختی تنومند تبدیل شود.
ایرانی امنیت امروز کشور را مرهون فداکاری و از خودگذشتگی شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست و گفت: دفاع مقدس عالی ترین مصداق شهادت طلبی و ایثار بود وامروز این فرهنگ باید حفظ شده و در ترویج آن دستور کار مسئولین قرار گیرد.
وی تاکید کرد: فرهنگ ایثار گری باید به گفتمان غالب جامعه تبدیل شودو همه ما باید از فرصت هایی که برای خدمتگزاری برایمان به وجود می آید به نحو احسن استفاده نماییم و بدانیم که شاید امروز آخرین فرصت برای ما باشد که دین خود را به انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران ادا نماییم.
وی افزود: مصادیق ایثارگری در کشور ، به شیوه های مختلفی بروز می یابد که امر به معروف و نهی از منکر، تلاش برای گسترش عدل و انصاف، رعایت حقوق شهروندی و ترویج اخلاق و سبک زندگی اسلامی در رفتار روزمره و پرهیز از دروغ نمونه ای از ایثارگری است.چرا که جامعه باید اخلاق مدار و دین محور باشد.
فرماندار کرج اضافه کرد: خون پاک شهدا، مسئولیت ما را برای حفظ آرمان های انقلاب بیشتر می کند و ما نسبت به انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های بعد مسئولیت داریم.
فرماندار کرج در ادامه به ضرورت برنامه ریزی دستگاه های مسئول برای اجرای بهینه مراسم گرامیداشت دفاع مقدس تاکید کرده و گفت: رژه نیروهای مسلح ، گلباران مزار شهدا، تکریم خانواده شهدا و ایثارگران، برگزاری مراسم خاطره گویی راویان دفاع مقدس، نمایشگاه دفاع مقدس و برنامه های متنوع ورزشی و فرهنگی برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده که با همکاری ادارات مربوطه ، در فاصله روزهای 31 شهریور تا 7 مهر ماه اجرایی خواهد شد.
8029/1535

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی