>

تبلیغات

بوستان پردیسان در صورت موافقت سازمان محیط زیست به شهدای محیط بان تغییر نام می دهد

به گزارش ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه در دویست و نود و یکمین جلسه علنی شورا با تغییر نام بوستان پردیسان به شهدای محیط بان بدون موافقت سازمان حفاظت از محیط زیست موافقت نکرده و انجام این تغییر را منوط به استعلام و اعلام موافقت این سازمان کردند.
مجتبی شاکری رئیس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران در این جلسه با بیان اینکه پیش از این روال نبوده که برای نامگذاری ها از سازمان های مختلف استعلام شود گفت: براساس دستورالعمل کمیسیون، تنها از وزارت امور خارجه درخصوص نامگذاری ها استعلام گرفته می شود.
وی با بیان اینکه نامگذاری حق شورای اسلامی شهر تهران است افزود: نباید باب استعلام در نامگذاری ها را باز کنیم چراکه شورای شهر می تواند در این خصوص تصمیم گیری کند.
شاکری در خصوص انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر نامگذاری خیابانی با عنوان شهید سی وهفتم گفت: کوچه ای به نام شهید سی وهفتم نداریم و این کار فتوشاپ و نوعی شوخی با کمیسیون نامگذاری بوده است.
احمد مسجد جامعی عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران گفت: درست نیست که برای یک محل عمومی نامی را انتخاب کنیم و مردم این مکان را با نام قبلی صدا کنند.
وی با بیان اینکه نام پردیسان برای عموم جا افتاده خاطر نشان کرد: احتمال اینکه مردم بوستان پردیسان را به نام محیط بان خطاب نکنند بسیار زیاد است و به نوعی این مساله بی حرمتی به شهدای محیط بان محسوب می شود.
مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز درخصوص تغییر نام بوستان پردیسان به شهدای محیط بان گفت: بهتر است از سازمان محیط زیست در این خصوص استعلام شود.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران همچنین به تغییر نام و نامگذاری 11 معبر، کوچه و خیابان فاقد نام در شهر تهران رای دادند.
تهرام/7244// 1625

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی