>

تبلیغات

قائم مقام بنیاد شهید: مراکز آموزشی باید محور مقاوم سازی اقتصاد کشور باشند

به گزارش ایرنا، محسن انصاری روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه شاهد با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همیشه در جهت جهش علمی کشور تاکید دارد و پیشرفت علمی را مایه سربلندی کشور می داند، خاطر نشان کرد: مخاطبان اصلی رهبری در محقق شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی اساتید، نخبگان، فرهیختگان و دانشگاهیان هستند و ایشان به رابطه دانشگاه به حوزه های صنعتی و کشاورزی تاکید بسیار دارند.
وی با اشاره به ساخت و تکمیل ساختمان دانشکده کشاورزی دانشگاه شاهد و آزمایشگاه های و امکانات زیر بنائی متعدد این مکان، عنوان داشت: اساتید، نخبگان، کارشناسان حوزه کشاورزی می توانند از بستر اینگونه مراکز آموزشی در جهت سیاست های کلی نظام و تحقق این سیاست ها گام بردارند.
انصاری با بیان اینکه کشاورزی در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی جایگاه ویژه ای دارد، افزود: افزایش تولید، بهینه سازی و صرفه جویی منابع، کیفیت بخشی به تولیدات، افزایش صادرات محصولات کشاورزی با توان رقابت بالا از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی محسوب می شوند.
وی ادامه داد: برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی باید به افزایش تولید محصولات استراتژیک و کاهش وابستگی، توانمند سازی نیروی کار، کاهش ضایعات و گسترش گفتمان در حوزه کشاورزی توجه ویژه داشت.
انصاری اضافه کرد: گفتمان سازی در میان کشاورزان سنتی که 90 درصد از منابع کشاورزی را در اختیار دارند و به دنبال کار کمتر، بازده بیشتر و هزینه تولید پایین هستند وظیفه فارغ التحصیلان و اساتید رشته کشاورزی است که به دلیل پراکندگی بالای کشاورزی در کشور و انسجام پایین کشاورزان کار بسیار دشوار است.
وی با بیان اینکه گفتمان سازی و توجیه کشاورزان سنتی کار سخت و در عین حال پراهمیتی است، خاطر نشان کرد: کارشناسان حوزه کشاورزی باید با ادبیات کشاورزان در میان آنان نفوذ کنند و اهمیت اجرای سیاست های اقتصاد مقاوتی در بهینه استفاده کردن از منابع بخصوص آب برای آنان توجیه شود.
انصاری بیان داشت: کارشناسان و اساتید حوزه کشاورزی با استفاده از گفتمان مناسب می توانند تئوری ها و یافته علمی خود را در زمین های کشاورزی پیاده کنند و از نتایج تحقیقات علمی خود در جهت مقاوم سازی اقتصاد کشور سود ببرند.
مراسم بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه شاهد روز سه شنبه با حضور انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، ثقفی رئیس دانشگاه شاهد و جمعی از اساتید، دانشجویان و مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران در پردیس جامع دانشگاه شاهد برگزار شد.
همچنین در این مراسم قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس دانشگاه شاهد با حضور بر سر مزار شهدای گمنام این دانشکده ادای احترام کردند و با نثار فاتحه و تاج گل یاد و خاطره این شهیدان را گرامی داشتند.
دانشکده کشاورزی در پردیس جامع دانشکده شاهد با اعتبار 104 میلیارد و 274 میلیون ریال در 6 هزار و 163 متر مربع در مدت 19 ماه ساخته شده است.
3218 / 6139

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی