>

تبلیغات

ارتش سوريه يک جنگنده رژيم صهيونيستي را سرنگون کرد

به گزارش «شیعه نیوز»، ارتش سوريه اعلام کرد يک فروند جنگنده و يک هواپيماي بدون سرنشين رژيم صهيونيستي را در سوريه به دنبال حمله اين رژيم به مواضع ارتش سوريه در قنيطره سرنگون کرده است. 

منابع نظامي (سوري) تاکيد کردند پدافند هوايي سوريه يک فروند جنگنده اف 16 ارتش اسرائيل را بين بيرعجم و البريقه در جنوب غرب قنيطره سرنگون کردند.

شبکه تلويزيوني الاخباريه سوريه نيز اعلام کرد: فرماندهي ارتش و نيروهاي مسلح سوريه اعلام کرد جنگنده هاي رژيم صهيونيستي سيزدهم سپتامبر در ساعت يک بامداد به وقت محلي يکي از پايگاه هاي ارتش را در حومه قنيطره هدف قرار دادند. پدافند هوايي ارتش نيز به سوي اين جنگنده تيراندازي کرد که در اثر آن يک جنگنده در جنوب غربي قنيطره و يک پهپاد در غرب «سعسع» سرنگون شدند.

منابع رسمي رژيم صهيونيستي از اظهارنظر درباره اقدام پدافند هوايي ارتش سوريه در سرنگون کردن جنگنده ارتش اين رژيم خودداري مي کنند.

فرماندهي ارتش و نيروهاي مسلح سوريه در بيانيه اي اعلام کرد تجاوز هوايي رژيم صهيونيستي به حومه قنيطره در راستاي بالا بردن روحيه تروريستها که دچار خسارتهاي فراواني شده اند صورت گرفته است.

پيشتر منابع خبري از حمله هواپيماهاي رژيم صهيونيستي به محل استقرار توپخانه ارتش سوريه در حومه قنيطره خبر دادند. 

پايگاه اينترنتي العهد لبنان نوشت هواپيماهاي اسرائيل بامداد امروز محل استقرار توپخانه ارتش سوريه را در تل الشحم در حومه قنيطره هدف قرار داد. اين حمله به بهانه اصابت راکت به داخل سرزمين هاي اشغالي در منطقه جولان صورت گرفت.

شبکه تلويزيوني المنار گزارش داد: يک منبع نظامي صهيونيست گفت ارتش سوريه با اعلام سرنگون کردن جنگنده و پهپاد اسراييلي نبردي را کليد زد که نشان از سطح هوشياري و هوشمندي آن است.

اين درحالي است که شبکه تلويزيوني الميادين گزارش داد: ارتش اسرائيل با صدور بيانيه اي سرنگون شدن هواپيماي نظامي خود را تکذيب کرد. ارتش رژيم صهيونيستي اعلام کرد پدافند هوايي سوريه موشکي را به طرف يک هواپيماي جنگي اين رژيم شليک کرد، اما اين موشک به هدف اصابت نکرد. 

رسانه هاي اسرائيلي هم به نقل از منابع نظامي اين رژيم اعلام کردند همه هواپيماهاي اسرائيلي به سلامت به پايگاه هاي خود بازگشتند.

رسانه هاي رژيم صهيونيستي همچنين اعلام کردند شليک موشک به سوي جنگنده هاي اسراييلي تحولي اساسي در واکنش ارتش سوريه است.

شبکه تلويزيوني المنار در ادامه گزارش داد: رسانه هاي رژيم صهيونيستي در پي اعلام سرنگوني جنگنده و پهپاد اين رژيم اعلام کردند ارتش سوريه در پيامي قاطع تأکيد کرد که در برابر نقض حاکميت سوريه سکوت نمي کند.

المنار: سرنگوني جنگنده و پهپاد ارتش صهيونيستي معادلات جنگ را تغيير مي دهد

شبکه تلويزيوني المنار با اعلام خبر سرنگوني يک فروند جنگنده و يک فروند پهپاد ارتش رژيم صهيونيستي با خبرنگار خود در دمشق گفتگو کرد.

محمد عيد خبرنگار اين شبکه گفت: در بيانيه ارتش سوريه آمده است که يک فروند جنگنده ارتش رژيم صهيونيستي و يک فروند پهپاد آن سرنگون شده اند. اين حادثه، معادلات درگيري و جنگ را به کلي تغيير مي دهد. واضح است، زماني که آتش بس در سوريه صورت مي گيرد، تنها طرفي که از آن ناخشنود است، اسرائيل است. اين بار رژيم اسراييل براي حمايت از گروههاي مسلح به حومه قنيطره حمله کرد. قبلا ، حملات به جولان اشغالي صورت مي گرفت و در عين حال توپخانه ارتش رژيم صهيونيستي هم بارها مواضع ارتش سوريه را در حمايت از تروريستها هدف قرار داده بود. اسراييل گمان مي کرد به راحتي مي تواند در هر زمان دلخواه چنين اقداماتي را انجام دهد. ارتش سوريه زمان مناسبي را براي هدف قرار دادن جنگنده و پهپاد اسراييلي در نظر گرفت زيرا اکنون آتش بس برقرار شده و جنگنده هاي اين رژيم وارد عمق خاک سوريه شده بودند. 

سرنگوني اين جنگنده و پهپاد علاوه بر اين که معادلات جنگ را تغيير مي دهد، عيدي بزرگي براي ملت سوريه محسوب مي شود. 


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی