>

تبلیغات

تنوع در آشپزی با «قورمه سیب و جَزَر» -آکا

1395/04/25

آموزش آشپزی ، سایت آشپزیانواع خورش ، انواع خورشت ، انواع قلیه ,قورمه سیب و جَزَر,انواه خورش,انواع خورش با میوه ها,[categoriy] تنوع در آشپزی با «قورمه سیب و جَزَر»

تنوع در آشپزی با «قورمه سیب و جَزَر» -آکاقورمه سیب و جَزَر,انواه خورش,انواع خورش با میوه ها,خورش سیب,غذاهای محلی,خورش سیب و جزر,تنوع در آشپزی با «قورمه سیب و جَزَر»

آکاایران: تنوع در آشپزی با «قورمه سیب و جَزَر»

آکاایران: این غذا بسیار خوش بو و خوش رنگ است.

به گزارش آکاایران: مزه ترش و شیرین دارد. خورشی مناسب برای فصل سرما است. بهتر است مزه شیرین آن کمی غالب باشد تا مزاج غذا معتدل شود. 

مواد لازم

گوشت گوسفند: 400گرم لپه: یک پیمانه پیاز: دو عدد متوسط نمک، فلفل و زردچوبه: به میزان لازم چوب دارچین: دو عدد به طول ده سانتی متر هل: سه عدد زعفران آب کرده: یک قاشق غذا خوری هویج یا جزر: 2 عددمتوسط سیب: دو عدد متوسط روغن حیوانی: 2 قاشق غذا خوری نصف لیمو ترش تازه یا آب لیمو شکر به میزان دلخواه

طرز تهیه:

1. گوشت را به ابعاد 2*2 خرد کرده و با پیاز نگینی شده در روغن حیوانی سرخ کنید و لپه را هم اندکی در روغن تفت دهید.

2. فلفل وزردچوبه را اضافه کنید. وقتی پیاز کمی طلایی شد آب اضافه کنید و چوب دارچین و هل را هم بیندازید و بگذارید تا گوشت نیم پز شود؛ سپس جزر یاهویج را به شکل دلخواه قطعه قطعه کرده و به قورمه اضافه کنید.

3. در این مرحله می توانید به غذا نمک بزنید.

4. در انتهای پخت سیب را چهار قطعه کرده و بگذارید چند قل بخورد. وقتی خورش کاملا جا افتاد، زعفران آب کرده و کمی آب لیمو ترش تازه و چاشنی شکر متناسب با ذائقه خانواده اضافه کنید.
5. در برخی کتب قدیم برای چاشنی این غذا سرکه و قند یا دوشاب انگوری با آب غوره یا سرکه توصیه شده است. می توانید به جای سیب به اضافه کنید.

,قورمه سیب و جَزَر,انواه خورش,انواع خورش با میوه ها,[categoriy] تنوع در آشپزی با «قورمه سیب و جَزَر» طرز تهیه خورش آنار مسما ، یک شام متفاوت و خوشمزه ,قورمه سیب و جَزَر,انواه خورش,انواع خورش با میوه ها,[categoriy] تنوع در آشپزی با «قورمه سیب و جَزَر» طرز تهیه خورش آلو و قیسی ,قورمه سیب و جَزَر,انواه خورش,انواع خورش با میوه ها,[categoriy] تنوع در آشپزی با «قورمه سیب و جَزَر» ادویه های خانگی خودتان را درست کنید!! ,قورمه سیب و جَزَر,انواه خورش,انواع خورش با میوه ها,[categoriy] تنوع در آشپزی با «قورمه سیب و جَزَر» یک خورش خوشمزه ، خورش هویج و پرتقال تنوع در آشپزی با «قورمه سیب و جَزَر»

انواع خورش ، انواع خورشت ، انواع قلیه -

تنوع در آشپزی با «قورمه سیب و جَزَر»

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی