>

تبلیغات

زندگی خالق «اسپایدرمن» فیلم می‌شود

کد خبر: ۳۸۸۳۵۳

۲۵۳  بازدید

وب‌سایت آی ‌سینما: استودیوی «فاکس قرن بیستم» قصد دارد مقطعی تاریخی از زندگی استن لی خالق بسیاری از معروف‌ترین شخصیت‌های کتاب‌های مصور مارول از «اسپایدرمن» و «هالک» گرفته تا «مرد آهنی» و «ثور» را جلوی دوربین ببرد.زندگی خالق «اسپایدرمن» فیلم می‌شود

«فاکس» که پیش از این در ساخت سری فیلم‌های «مردان ایکس» و «چهار شگفت‌انگیز» با استودیوی مارول همکاری داشته است، این‌بار تصمیم دارد به سراغ خالق اصلی شخصیت‌های یادشده برود و برشی از زندگی لی در دهه 1970 را روی پرده سینما بیاورد.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، برخلاف ساختار رایج فیلم‌های زندگینامه‌ای، تهیه‌کنندگان فاکس در نظر دارند فیلمی اکشن و ماجراجویانه به همراه ساختاری نامتعارف از زندگی لی به تصویر بکشند. مارتی بوون و ویک گادفری تهیه‌کنندگان فیلم‌های «گرگ‌ومیش»، «دونده مارپیچ» و «پاور رنجرز» که به زودی اکران می‌شود، جزو تیم تهیه‌کنندگان پروژه جدید فاکس هستند که قرار است با حال و هوای فیلمی نظیر «مردان پادشاه: سرویس مخفی» یا به گفته یک منبع آگاه به سبک فیلم‌های «جیمز باند»ِ راجر مور جلوی دوربین برود.

لی و گیل چمپیون شریک قدیمی او به عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی این پروژه فعالیت خواهند داشت. اطلاعات دقیق و مستندی درباره داستان زندگی لی خالق کتاب‌های مصور و رییس سابق شرکت «مارول کامیکس» وجود دارد. لی در محله‌ای فقیرنشین در نیویورک به دنیا آمد و از سن 17 سالگی (در سال 1939) وارد دنیای نشر کتاب می‌شود و در «تایملی کامیکس» مشغول به کار می‌شود.

رویای لی زمانی این بود که «بهترین رمان امریکایی» تاریخ را بنویسد و در فکر انصراف از رویای دیرینه خود بود که همسرش او را ترغیب کرد شانس خود را با طراحی‌های کمیکش بیازماید. در نتیجه، لی در دهه چهارم زندگ‌ اش«چهار شگفت‌انگیز» (Fantastic Four) را خلق می‌کند. بعد از آن، لی بی‌وقفه دست به خلق شخصیت‌هایی مانند «اسپایدرمن»، «دکتر استرنج»، «مردان ایکس»، «مرد آهنی» و «هالک» می‌زند که  بعدها به تغییری شگرف در فرهنگ عامه امریکا می‌انجامد. در دهه 1970، لی به هالیوود می‌رود تا به رویای دیرینه خود رنگ واقعیت ببخشد و شخصیت‌هایی را که خلق کرده، روی صفحه تلویزیون و پرده سینما ببیند.

تاکنون کسی به عنوان فیلمنامه‌نویس پروژه جدید استودیوی فاکس معرفی نشده است و در نتیجه، فعلا جزییات چندانی درباره خط اصلی داستان وجود ندارد.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی