>

تبلیغات

مرگ خرس قهوه ای به علت قطع شدن دستش در مازندران

در روز سه شنبه ۹۵/۶/۲۳ اهالی یکی از روستاهای منطقه دودانگه مازندران در تماس با نیروهای محیط زیست منطقه اعلام نمودند یک خرس در نزدیکی روستا به روی زمین افتاده است.

مسئول پاسگاه محیط بانی سنگده در این باره گفت: پس از دریافت این گزارش بلافاصله عازم محل مورد نظر شده و با یک خرس قهوه ای بالغ که بسیار ضعیف و لاغر شده بود مواجه شدیم.

اصغری اظهار داشت: خرس زنده بود اما به دلیل ضعف قوای جسمانی توان حرکت کردن نداشت.

مرگ خرس قهوه ای به علت قطع شدن دستش در مازندران 
این خرس به دلیل تحلیل قوای جسمانی قادر به حرکت نبود به همین دلیل بدون نیاز به بیهوشی حیوان را به خودروی محیط زیست منتقل نموده و به سمت ساری حرکت نمودیم.

در حین انتقال خرس به پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری با دکتر اکرامی دامپزشک معتمد محیط زیست مازندران هماهنگی لازم جهت حضور در سمسکنده بعمل آمد.

متاسفانه خرس در طول مسیر و پیش از رسیدن به مقصد جان خود را از دست داد.

مرگ خرس قهوه ای به علت قطع شدن دستش در مازندران 

دست قطع شده خرس در تصویر فوق مشخص است


دامپزشک معتمد محیط زیست مازندران در این باره گفت: جانور تلف شده یک خرس قوه ای بالغ و نسبتا مسن با جنسیت نر بود که یکی از دستهایش از ناحیه آرنج قطع شده و به شدت لاغر بود.

دکتر اکرامی اظهار داشت: بر اساس معاینات و بررسی های صورت گرفته به احتمال فراوان این خرس چندین ماه قبل مورد اصابت گلوله چهارپاره قرار گرفته بود.

برخود گلوله با دست خرس باعث شکستگی استخوان، ایجاد عفونت، نکروزه شدن عضو و در نهایت منجر به قطع شدن دست حیوان شده است.

ضعف جسمانی ناشی از عفونت، قطع شدن دست و احتمالا عفونت های داخلی بر اثر برخورد ساچمه های دیگر با سایر اندام های خرس منجر به مرگ حیوان شده است.

مرگ خرس قهوه ای به علت قطع شدن دستش در مازندران 
البته جراحت های اولیه بر طرف شده بوده اما خرس با تحمل درد و رنج فراوان در طول این مدت به تدریج ضعیف و نهایت تلف شده است.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی