>

تبلیغات

اولین زن در فضا | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس نویسنده: یزدان مرشدزاده     ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۰     بدون دیدگاه     ۱

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به اولین زن در فضا.

اولین زنی که به فضا رفت و وارد مدار زمین شد Valentina Vladimirovna Tereshkova نام داشت. این بانو در تاریخ ۱۶ ژوئن سال ۱۹۶۳ از ایستگاه فضایی در قزاقستان در ساعت ۹:۳۰ صبح به فضا پرتاب شد. 

فضاپیمایی که او را حمل می کرد Vostok نام داشت.

در تاریخ ۱۹ ژوئن بعد از گذشت مدت زمان ۲ روز و ۲۲ ساعت و ۵۰ دقیقه و ۴۸ ثانیه و با طی مسافت 1,971,000 کیلومتر در مدار زمین در همان ایستگاه فضایی که در ابتدا پرتاب شد به زمین نشست. خانواده ی این فضانورد زن، دهقان بودند و در منطقه ای به نام Yaroslavl در اتحاد جماهیر شوروی سابق زندگی می کردند. امروزه نیز این منطقه در کشور روسیه قرار دارد.

این بانو در ۶ مارس سال ۱۹۳۷ متولد شد و بعدها تبدیل به یک کیهانورد و اولین زن فضانورد شد. وی همچنین اولین فرد نظامی بود که در سال های ابتدایی عصرِ فضا به مدار زمین سفر کرد.

این فضانورد زن دارای درجه ی سرلشکری نیروی هوایی روسیه نیز بوده است. مدت زمانی را که او در فضا گذراند بر روی خود آزمایش های بسیاری انجام داد و اطلاعات زیادی را درباره ی تاثیر بی وزنی در فضا بر روی زنان بدست آورد. سال ها بعد زنان زیادی به فضا رفتند و حتی یک بانوی ایرانی یعنی انوشه انصاری نیز به فضا رفت و تبدیل به اولین گردشگر فضایی زن شد. در آینده نیز زنان زیادی به فضا سفر خواهند کرد.

جدول اطلاعات گینس  رکورد دار

VALENTINA TERESHKOVA

 در چه مکانی

 اتحاد جماهیر شوروی

 زمان

 16 ژوئن سال ۱۹۶۳

اولین زن در فضا اولین زن در فضا اولین زن در فضا

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی