>

تبلیغات

کادوی تولد دردسرساز برای بازیگر سرشناس!+تصاویر

لئوناردو دی‌کاپریو با آنکه فقط یکبار برنده جایزه اسکار شده است، اما در مجموعه شخصی خود دو مجسمه اسکار دارد.

لئوناردو دی‌کاپریو

جایزه اسکار مارلون براندو که برای بازی در فیلم «در بارانداز» گرفته بود، سر از مجموعه شخصی لئوناردو دی‌کاپریو درآورد. این جایزه پیش از درگذشت براندو در سال 2004 گم شده بود.

آرشیودار مارلون براندو در این‌باره گفت: «خیلی خوب است که این جایزه به مجموعه بازگردد.»

لئوناردو دی‌کاپریو که سال گذشته برای نقش‌آفرینی در فیلم «از گور بازگشته» سرانجام اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود کرد، اسکار مارلون براندو را نوامبر سال 2012 به عنوان کادوی تولد 38 سالگی از یکی دوستانش در شرکت «رد گرانیت پیکچرز» هدیه گرفته بود.

 کادوی تولد دردسرساز برای بازیگر سرشناس!+تصاویر

این کمپانی تهیه‌کننده فیلم «گرگ وال استریت» بود و مدیریت آن را فرزندخوانده نجیب رزاق نخست وزیر مالزی برعهده دارد. عمده شهرت این روزهای کمپانی «رد گرانیت پیکچرز» نقش آن در ماجرای اختلاس سه میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی مالزی است.

از آن‌جا که در پرونده اختلاس از صندوق توسعه ملی مالزی نام دی‌کاپریو نیز به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان «گرگ وال استریت» به میان آمده، اکنون ماجرای هدیه‌ گرفتن یک مجسمه اسکار که برخلاف قوانین آکادمی علوم و هنرهای سینما خریداری شده، بار دیگر نام این بازیگر سرشناس را به صدر اخبار آورده است.

خرید و فروش تمام اسکارهایی که از سال 1951 به این سو اهدا شده‌اند ممنوع است مگر این‌که مالک مجسمه پیش از فروش، آن را به قیمت 10 دلار نخست به آکادمی علوم و هنرهای سینما پیشنهاد دهد. براندو سال 1955 برای بازی در «در بارانداز» اسکار گرفت. البته براندو هیچ‌گاه اسکار خود را نفروخت و این مجسمه گم شد. بر اساس گزارش‌ها کمپانی «رد گرانیت» اسکار یاد شده را از یک دلال اهل نیوجرسی به قیمت 600 هزار دلار خریداری کرده بود.

آورا داگلاس مدیر اجرایی مایملک و آرشیودار مارلون براندو می‌گوید این جایزه پیش از مرگ براندو در سال 2004 گم شده بود و بازیگر «پدرخوانده» سال‌ها دنبال آن می‌گشت، اما در نهایت موفق به یافتن آن نشد.

آکادمی علوم و هنرهای سینما همواره تلاش کرده است تا جلوی خرید و فروش جوایز اسکار را بگیرد اما اقدامات آن برای متوقف کردن بازار مجسمه‌های طلایی اسکار کافی نبوده است. برای نمونه مایکل جکسون جایزه اسکار دیوید او. سلزنیک برای فیلم «بر باد رفته» را به قیمت 1 میلیون و 640 هزار دلار خرید که البته این جایزه به پادشاه پاپ هم وفادار نماند و بعدها گم شد.

کادوی تولد دردسرساز برای بازیگر سرشناس!+تصاویر

تا اینجای کار به نظر نمی‌رسد آکادمی علوم و هنرهای سینما قصد اقدامی علیه لئوناردو دی‌کاپریو داشته باشد. هر چند که وجود اسکار مارلون براندو در مجموعه او خلاف مقررات این نهاد است. البته به گفته مایک مدووی تهیه‌کننده «جزیره شاتر» و یکی از امنای بازماندگان براندو برای این بازیگر ،جوایز کوچکترین اهمیتی نداشتند. او در این باره گفت: «او به جوایز اهمیت نمی‌داد، می‌توانید از ساشا لیتل‌فدر بپرسید.» (لیتل‌فدر فعال حقوق‌بشری بود که برای دریافت جایزه اسکار براندو برای بازی در «پدرخوانده» به جای او در صحنه حاضر شد.)

تاکنون آکادمی علوم و هنرهای سینما هنوز در این باره اظهارنظر نکرده است.

خبرآنلاین

اخبار مرتبط :

لئوناردو دی کاپریو برنده اسکار شد! +عکس

گریم وحشتناک و عجیب لئوناردو دی کاپریو !+تصاویر

ازدواج لئوناردو دیکاپریو با زن مانكن صهیونیست + عکس

خانه بسیار گران قیمت لئوناردو دیکاپریو + تصاویر

عکس دیده نشده از لئوناردو دی‌ کاپریو+ عکس

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی