>

تبلیغات

کاهش کیفیت اسپرم با زندگی در محیط آلوده! - آکا

1395/07/07

سایت سلامتمقالات پزشکی و بهداشتی ,اسپرم,افزایش اسپرم,بالا بردن کیفیت اسپرم,[categoriy] کاهش کیفیت اسپرم با زندگی در محیط آلوده

کاهش کیفیت اسپرم با زندگی در محیط آلوده! - آکااسپرم,افزایش اسپرم,بالا بردن کیفیت اسپرم,عوارض زندگی شهری,آسیب های اسپرمی,سقط جنین,اسپرم

آکاایران: کاهش کیفیت اسپرم با زندگی در محیط آلوده!

آکاایران: همانطور که میدانید امواج موبایل، استرس کاری و نداشتن رژیم غذایی مناسب و… میتواند به شدت کیفیت اسپرم را پایین بیاورد؛ ولی محققان دریافتند که آلودگی زیست محیطی هم میتواند روی اسپرم تأثیر منفی بگذارد. مطالعات نشان می دهند که آلودگی ها می توانند بر کیفیت اسپرم ها اثر بگذارند و باعث افزایش خطر سقط شوند. براساس نتایجی که اخیرا در مجله تولید مثل انسان به چاپ رسیده است، دور ماندن از مکان های آلوده، باعث افزایش کیفیت اسپرم می شود و درنتیجه شانس بارداری سالم را بالا می برد.

به گزارش آکاایران: اگرچه آسیبی که آلودگی بر اسپرم ها وارد می کند، دائمی نیست اما متخصصان هشدار می دهند که از آنجایی که پروسه تولید اسپرم سه ماه به طول می انجامد تغییرات، پس از گذشت این زمان قابل مشاهده هستند و بهتر است زوج ها حداقل سه ماه پیش از اقدام به بارداری، از محل های آلوده دور شوند.
متخصصان مدارک زیادی یافتند که نشان می دهد آلودگی های محیطی و صنعتی، مانند آلودگی هوا به DNA اسپرم آسیب وارد می کند اما خوشبختانه این آسیب قابل بازگشت است. این تحقیق به سرپرستی دکتر جیری رابز در کشور جمهوری چک که از نظر آلودگی هوا در فصل سرما وضعیت قرمزی داشت انجام شد.
در این مطالعه، محققان ۳۵ مرد را بیش از دو سال مورد بررسی قرار دادند تا کیفیت اسپرم هایشان را ارزیابی کنند. پس از اتمام آزمایش، مشخص شد که کیفیت اسپرم ها پس از گذشت فصل زمستان بالاتر رفته است. تأثیر آلودگی بر DNA اسپرم ها باعث می شود بارداری به راحتی اتفاق نیفتد و اگر افتاد هم شانس خطر سقط بیشتر می شود.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی