>

تبلیغات

دودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است!! -آکا

1395/07/07

سایت سلامتمقالات پزشکی و بهداشتی ,دودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است!!,[categoriy] دودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است

دودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است!! -آکادودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است!!

آکاایران: دودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است!!

آکاایران: دودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است!!

به گزارش آکاایران: یک کارشناس طب سنتی گفت: دود کردن کُندر گرم کنندۀ مغز، تقویت حافظه و ضد آلزایمر، نشاط آور، ضدعفونی کنندۀ محیط و پاک سازی هوا می شود.

سید جواد علوی درباره برخی اعمال درمانی اظهار داشت: بُخور و دود کردن کُندر و اسپند و به کار بردن عطرهای طبیعی همه از روش های درمانی هستند که در طب سنتی و اسلامی کاربرد زیادی دارد.

دودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است!!

,دودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است!!,[categoriy] دودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است

به گفته وی بُخور گیاهانی مانند بابونه، استوخدوس، نعنا، آویشن، گل محمدی و گل ها و گیاهان معطر هر کدام به تناسب در پاک سازی و شفافیت پوست، ایجاد آرامش و نشاط، رفع سرماخوردگی، سینوزیت و … توصیه می شود.

این کارشناس طب سنتی افزود: دود کردن کُندر و اسپند گرم کنندۀ مغز، تقویت حافظه و ضدآلزایمر، نشاط آور، ضدعفونی کنندۀ محیط و پاک سازی هوا است، همچنین دود کردن صبحگاهی کُندر در منزل، سنت حضرت رضا (علیه السلام) بوده است.

علوی بیان کرد: لباس های تهیه شده از مواد نفتی و شیمیایی به خصوص لباس زیر، باعث حساسیت پوستی و ایجاد الکتریسیته مضر در بدن می شود و زمینه ساز بیماری های متعدد پوستی و عفونی می شود.

وی ادامه داد: اما لباس های نخی لطیف و آرامش بخش است و از ایجاد عفونت به خصوص در بانوان نیز پیشگیری می کند. توجه به لباس های طبیعی ایرانی حمایت از تولید ملی است.

این کارشناس طب سنتی یادآور شد: پودر دندان شوی ترکیبی از کف دریا، نمک دریا و برخی گیاهان دیگر که خواص آن عبارتند از سفید کنندۀ دندان، جرم گیر دندان، پیشگیری از عفونت های لثه، پیشگیری از خونریزی های لثه و از بین برندۀ بد دهان ناشی از بیماری های حفره دهان است، همچنین برای شستشو و بهداشت دهان و دندان و تقویت لثه می توان از سرکه، یا از ترکیب نمک و عسل با نسبت یک به پنج استفاده کرد.

علوی خاطرنشان کرد: عطرهای طبیعی مانند گلاب، عصارۀ طبیعی گل هایی نظیر عطر بهارنارنج، استوخدوس، بالنگ، رزماری و … که هر کدام برای بیماری های خاص کاربرد دارند، بهره گرفت؛ زیرا عطر و ادکلن صنعتی به دلیل دارا بودن الکل و مواد محرک شیمیایی روی سیستم عصبی تأثیر ناگواری می گذارند.

گردآوری: ایران استایل

دودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است

مقالات پزشکی و بهداشتی -

دودی که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه بسیار مفید است

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی