>

تبلیغات

فستیوال های بزرگ جهان(بخش اول) - آکا

,فستیوال,جشنواره،سفر,جشنواره فیل ها,[categoriy] فستیوال های بزرگ جهان

فستیوال های بزرگ جهان(بخش اول) - آکافستیوال,جشنواره،سفر,جشنواره فیل ها,بالن,رنگ هولی,دیدنی های جهان

آکاایران: فستیوال های بزرگ جهان(بخش اول)

به گزارش آکاایران: جشنوراه رنگ هولی، هندوستان

فستیوال هولی از بزرگ ترین جشن های سنتی هند بوده و زمان برگزاری آن براساس تقویم هندی اوایل فصل بهار است. در این مراسم مردم هند شادی شان را برای ادامه زندگی و خرسندی از پیروزی نیکی ها بر بدی ها بر یکدیگر رنگ می پاشند. پاشیدن پودرهای رنگی، سطل ها و بادکنک های پر از آب رنگی بر روی یکدیگر از نشانه های این جشن سنتی و رنگارنگ در هند است.

جشنواره فیل ها، هندوستان

یک روز قبل از جشنواره رنگ ها، جشنواره فیل ها به عنوان استقبال از بهار و جشن پیروزی خوبی بر بدی برگزار می شود. همه مردم در این جشن شرکت کرده و به رقص و پایکوبی می پردازند. آنها با زنده نگه داشتن این آیین همه اختلافات گذشته و نارضایتی ها را فراموش کرده و محیطی برای آشتی با همنوعان خود بوجود می آورند.

جشنواره فانوس، تایلند

این جشنواره یکی از مهم ترین مراسم تایلند است که هر ساله در این کشور جشن گرفته می شود. مردم شهر چیانگ مای، فانوس های شان را به هوا می فرستند و این جشن را “یی پنگ” نام گذاری می کنند. این فستیوال در پایان ماه کامل دوازدهمین ماه در تقویم سال قمری تایلندی (ماه دوم تقویم لانا) برگزار می شود.

فستیوال بین المللی بالن، آمریکا

جشنواره بین المللی بالن هر در اوایل مهرماه در آمریکا اجرا می شود. این فستیوال یک رویداد ۹ روزه است و هر سال بیش از ۵۰۰ بالن به آسمان فرستاده می شوند. این جشنواره، بزرگ ترین جشنواره بالن جهان است.

جشنواره هنری چتر، پرتغال

جشنواره زیبا و هنری چتر های رنگارنگ از سال ۲۰۱۲ در شهر آگوئدا کشور پرتغال آغاز شده و سالانه با آغاز این جشنواره، خیابان های این شهر کوچک بسیار زیبا و دیدنی می شود. سالانه در این جشنواره ، سراسر خیابان های پر رفت و آمد با چتر های رنگارنگ زیبا تزئین می شود و علاوه بر زیبا سازی شهر، از تابش مستقیم نور خورشید به عابرین پیاده جلوگیری می کند.

جشن آرد و تخم مرغ، اسپانیا

در شرق اسپانیا جشنی سنتی به نام قدیس های بی گناه (Els Enfarinats) برگزار می شود  که مردم در آن به سوی یکدیگر آرد می پاشند و تخم مرغ پرتاب می کنند. لازم به ذکر است که این جشنواره قدمتی ۲۰۰ ساله دارد و سالانه انبوه گردشگران را به خود جذب می کند.

جشنواره بین المللی دورهمی در ارتفاع، ایتالیا

ظاهرا این جشنواره ترسناک ترین و هیجان انگیزترین فستیوال جهان باشد زیرا شرکت کنندگان ساعات زیادی را روی طناب های آویزان که روی رشته کوه های آلپ ایتالیا در مونت پیانا کشیده شده است، سپری می کنند.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی