>

تبلیغات

اقتصاد مقاومتی رکنی از الگوی اسلامی - ایرانی توسعه پایدار است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آریا الستی روز چهارشنبه در همایش تبیین نقش نخبگان فردا در تحقق اقتصاد مقاومتی در محل مجتمع آموزشی و تفریحی پلاژ وزارت کشور در ساری در حضور بیش از 100نفر از نخبگان استان های کشور ، افزود: ویژگی اقتصاد مقاومتی راهکار و یک مجموعه ای از باید و نباید ها و سیاست هایی است که باید ابتدا طراحی و سپس اجرایی شود.
وی با اظهار اینکه اقتصاد مقاومتی راه پیموده ای نیست بلکه راهی است که باید آن را کشف کنیم، گفت: نخبگان و صاحبان اندیشه و ایده باید در این راه تفکر کنند و راهبرد اقتصاد مقاومتی را ارائه بدهند.
وی تاکید کرد که به همین دلیل مقام معظم رهبری فرمودند که باید نقش نخبگان در تحقق اقتصاد مقاومتی مشخص شود.
وی ادامه داد: در دیدار سال گذشته نخبگان و مستعدان برتر با رهبر معظم انقلاب ،ایشان تاکید کردند که یکی از رسالت های اجتماع نخبگان تبیین و تعیین جایگاه شان در اقتصاد مقاومتی است و به همین دلیل، اقتصاد مقاومتی به عنوان محور اصلی دهمین همایش ملی نخبگان فردا انتخاب شد.
الستی با بیان اینکه جلسات هم اندیشی نخبگان در سراسر کشور برگزارشده است اظهار داشت: نتیجه حدود یکسال فعالیت در موضوع نقش نخبگان در تحقق اقتصاد مقاومتی امروز در قالب بررسی 71طرح است.
وی با اظهار اینکه طرح های برتر انتخاب شده در همایش ملی نخبگان فردا 27 و 28مهر ماه امسال در تهران بررسی می شود، ادامه داد: این ایده ها و طرح ها در معرض دید مسئولان مرتبط با طرح ها و ایده ها قرار می گیرد و سپس طرح های نهایی شده خدمت مقام معظم رهبری ارائه می شود.
معاون بنیادملی نخبگان کشور بیان داشت: اقتصاد مقاومتی با حضور مردم پا می گیرد و فرهنگ سازی یکی از مهمترین راهکارها در تحقق و کاربردی شدن طرح های اقتصاد مقاومتی است.
وی گفت: تعدادی از ایده های مطرح شده، حمایت و پشتیبانی دستگاه های مربوطه را کسب می کنند اما دیگر طرح های ارائه شده مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار خواهند گرفت.
همایش تبیین نقش نخبگان فردا در تحقق اقتصاد مقاومتی پس از برگزاری مراسم افتتاحیه ، 71 طرح و ایده های نخبگان را به صورت موضوعی در مدت 2 روز امروز و فردا در ساری بررسی و طرح های برتر برای ارائه به همایش نخبگان در اواخر مهرماه در تهران انتخاب می شود .
خبرنگار: سید رضا هاشمی کرویی** انتشار دهنده : سید محسن حسن نیا
6990/1899

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی