>

تبلیغات

153سارق وزورگیردرتهران دستگیر شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار قادر کریمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به انهدام 35 باند سرقت و زورگیری در پایتخت افزود: 17 باند از این تعداد به صورت تخصصی و حرفه ای در زمینه زورگیری و کیف قاپی فعالیت می کردند.
به گفته وی از 153 متهم دستگیر شده 85 نفر کیف و موبایل قاپ و زورگیری بوده و مابقی نیز سارق خودرو و منزل هستند.
سردار کریمی شاخصه اصلی سارقان دستگیر شده را سابقه دار بودن عنوان و تصریح کرد: 61 درصد متهمان دستگیر شده سابقه دار هستند و یا در دوران مرخصی و خروج از زندان به دلیل ارتکاب جرم دوباره دستگیر شده اند.
جانشین رئیس پلیس پایتخت یادآور شد: تعدادی از افراد دستگیر شده تحت عنوان مامور از اتباع خارجی به ویژه افاغنه اخاذی می کردند که برخورد پلیس و دستگاه قضائی با آنها قاطع خواهد بود.
سردار کریمی افزود: بیشترین فعالیت این گروه از سارقان در مرکز و جنوب شهر تهران بوده و بخش قابل توجهی از این سارقان نیز در همین مناطق و یا حاشیه پایتخت شناسایی و دستگیر شدند.
وی با اشاره به اینکه هماهنگی و همکاری مطلوب پلیس و دستگاه قضائی منجر به کسب موفقیت در زمینه دستگیری سارقان و انهدام باندهای خلافکار در تهران شده افزود: دراین زمینه جلسات مستمری با دادستان تهران در زمینه مبارزه با انواع جرائم و کاهش آسیب های اجتماعی برگزار می شود.
جانشین رئیس پلیس تهران بزرگ همچنین در خصوص وضعیت شاخص های برخورد با جرائم در شش ماهه گذشته از سالجاری در پایتخت گفت: تنها در بخش انواع سرقت شاهد کاهش 12 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هستیم.
سردار کریمی تصریح کرد: آمار نشان می دهد که درصد موفقیت پلیس در کشف سرقت خودرو، منزل و زورگیری به ترتیب 90، 70 و 60 درصد بوده است.
جانشین رئیس پلیس تهران بزرگ خاطر نشان کرد: طرح های امنیت اجتماعی برای برقراری کامل نظم و آرامش در شش ماهه دوم سال جاری نیز همچنان در مناطق مختلف شهر تهران اجرا می شود.
خبرنگار: مجید بروجردی - انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/ 1109//1625

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب سیتی 98 پلی